İstanbul sex shop, cinsel hayatını renklendirmek isteyen insanlara yönelik fantezi ürünlerinin satıldığı mağazadır. Bir başka değişle yetişkinler için oyuncak mağazası. seks shop İstanbul'ta erken boşalma problemi yaşanlar için geciktirici, geciktirici sprey ve geciktirici krem, daha fazla ereksiyon halinde kalmak isteyen erkekler için cinsel güç artırıcı ürünler, penis boyutundan memnun olmayanlara yönelik penis büyütücü hap ve penis büyütücü pompa, lezbiyen ve gay'ler için vibratör belden bağlamalı penis (protez penis), yalnızlıktan sıkılanlara vajina ve şişme bebek gibi daha sayısız ürün çeşitleri iç giyim ve Sex Shop mağazalarında satılmaktadır.
gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop  
Bozyazı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Hakan ACI tansiyonunuz yaşam kalitesinizdir dedi
22 Ocak 2019 Salı
Anasayfa > GÜNDEM > Bozyazı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Hakan ACI tansiyonunuz yaşam kalitesinizdir dedi

Bozyazı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Hakan ACI tansiyonunuz yaşam kalitesinizdir dedi

17.5.2018 16:26:33 12 14 16 18 yazdır
TANSİYONUNUZ YAŞAM KALİTENİZDİR Bozyazı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Hakan ACI 17 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü nedeniyle halkın farkında
          Bozyazı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Hakan ACI  tansiyonunuz yaşam  kalitesinizdir dedi

TANSİYONUNUZ YAŞAM KALİTENİZDİR

 

         Bozyazı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Hakan ACI 17 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü nedeniyle halkın farkındalığını arttırmak amacıyla açıklamalarda bulundu. Her yıl halkımızı bilgilendirmek, bilinçlendirmek, erken tanının önemini vurgulamak ve hastalık tanısı almış kişilerde görülen olumsuzlukları en aza indirgemek için Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak çeşitli etkinlikler yapmaktayız. Özellikle vatandaşlarımızın yoğun olduğu alanlarda bilgilendirme masaları kurup, broşürler dağıtarak, halk eğitimleri düzenleyerek ve etkinliklerde Tansiyon ölçümü yaparak halkın farkındalığını arttırmaya çalışıyoruz.

        Hipertansiyon; Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Uluslar arası Hipertansiyon Derneği'ne göre; sistolik kan basıncının 140 mmHg diastolik kan basıncının 90 mmHg 'ın üzerinde olmasıdır.

          18 yaş üzeri erişkinlerde her üç kişiden birinde, 50'li yaşlardan itibaren her iki kişiden birinde hipertansiyon görülmektedir.Hipertansiyon önlenebilen ölüm nedenleri arasındadır. Genetik geçişli bir hastalık olan hipertansiyon hastalığı tüm dünyada yaşla birlikte artmaktadır.Özellikle yaşam tarzımızdaki olumsuzluklar ve bazı hastalıklar (yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığının olmaması,hareketsiz yaşam tarzı, şişmanlık, tuz tüketiminin fazla olması, stresli bir yaşam, böbrek hastalıkları, şeker hastalığı, sigara ve alkol kullanımı vb) hastalığın ortaya çıkmasını hızlandırmaktadır. Farklı hastalıkların tedavisi için kullanılan bazı ilaçlar tansiyon yüksekliğine neden olurken, gebelik döneminde de hipertansiyon görülebilmektedir.

           Hastalık çoğu zaman belirti vermezken bazen baş ağrısı, nefes darlığı, baş dönmesi, çarpıntı, göğüs ağrısı ve burun kanaması görülmektedir. Yüksek tansiyon özelliklekalp, beyin, böbrekler ve göz gibi organların damarlarında hasarlara neden olarak kalp krizi, kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, körlük ve inme görülme sıklığını arttırmaktadır. Tüm bu nedenlerden dolayı tansiyonumuzu en azından ayda bir kez ölçtürmeliyiz.

           Hastalığın önlenmesi için kişiler, tütün ve alkol kullanımından uzak durmalı, yeterli ve dengeli beslenmeli, düzenli egzersiz yapmalı,aşırı tuz tüketiminden uzak durmalı,boya uygun kiloda olmalı,6 ayda bir düzenli sağlık kontrollerini yaptırmalı,stres ve stresle baş etme yöntemlerini öğrenmelidir.

Bu Haber toplam 671 defa okunmuştur.
Etiketler :
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri