BLDMESAJI
8 Ağustos 2020 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > Anamur Belediye Başkanı Kılınç, "Hiçbir sağlık sorunum bulunmamakta"21 Temmuz 2020

Anamur Belediye Başkanı Kılınç, "Hiçbir sağlık sorunum bulunmamakta"21 Temmuz 2020

21.7.2020 15:23:49 12 14 16 18 yazdır
Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, koronavirüs nedeni ile karantinaya alındığı yönünde çıkan dedikodulara itibar edilmemesini istedi.
Anamur Belediye Başkanı Kılınç,
Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, koronavirüs nedeni ile karantinaya alındığı yönünde çıkan dedikodulara itibar edilmemesini istedi.
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 46. yıl dönümü anısına  'Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrıs'a etkinliği için Anamur'a gelen  çekim ekibinde bulunan görevli kameramanın koronavirüs testinin pozitif çıkması sonucu, "Belediye Başkanının karantinaya alındığı" şeklindeki dedikodular nedeniyle  Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılnç, yazılı bir açıklama yaptı. Kılınç'ın yaptığı yazılı açıklama şöyle: "Değerli Hemşerilerim, Saygıdeğer Kamuoyu. İki gündür gündemimizi meşgul eden koronavirüs vakası ve Belediye Başkanının karantinaya alındığı şeklindeki dedikodular nedeniyle bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.  Kıbrıs Barış Harekatı'nın 46. yıl dönümü anısına İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü ile ortak düzenlediğimiz, Devlet Eski Bakanımız Sayın Kürşat Tüzmen'in de yüzücü olarak katıldığı Bayrağımız Kulaçlarla Kıbrıs'a etkinliği için 18 Temmuz 2020 günü ilçemize gelen çekim ekibinde bulunan görevli kameramanın Koronavirüs Testinin Pozitif çıktığı 19 Temmuz Cumartesi günü akşam saatlerinde tarafımıza iletilmiş ve virüs taşıdığı belirlenen görevli kemeraman sağlık ekiplerimiz tarafından hemen kontrol altına alınarak Mersin'e götürülmüş ve tedavi süreci başlatılmıştır.  Aynı ekipte bulunan, Sayın Bakanımız ve sporcularımız da, hatta testi pozitif çıkan kameramanla aynı araçta seyahat eden ekip arkadaşlarında da  olumsuz herhangi bir durum olmadığı gibi, yapılan Covid-19 testleri de negatif çıkmıştır.  Söz konusu görevli, yapılan organizasyon ve ilçemiz Anamur ile ilgili yaptığımız röportajlarda Belediye Başkanı olarak şahsımla ve özel kalem müdürlüğü ekibimizle fiziki temas kurmamış, sosyal mesafe açısından riskli sayılabilecek herhangi bir durum oluşmamıştır. Ancak hem ekibimiz hem de virüs taşıdığı tespit edilen kameraman hassasiyetleri nedeni ile koruyucu maske kullanmışlardır. Sağlık kuruluşlarımızla gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde, şahsımın ve ekip arkadaşlarımızın şu an için herhangi bir risk taşımadığı, virüsün bu ortamda bulaşma riskinin olmadığı, ısrarla  normal hayatımıza devam etmemiz gerektiği tavsiye edilmiştir.
Değerli hemşerilerim,
Her ne kadar sağlık kuruluşlarımız şu an için herhangi bir risk taşımadığımızı, maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmek kaydı ile normal yaşantımıza devam edebileceğimizi kesin ifadelerle belirtse de, gün içerisinde Belediye Başkanlığımızı ziyaret eden yüzlerce vatandaşımız, daire içerisinde çalışan personelimiz ve ekip arkadaşlarımızı risk altında bırakmamak adına şahsım ve özel kalem müdürlüğü personelimiz, virüsün yumurtlama ve vücuda yayılma süresi olan 5 günlük süreci, çalışmalarımızı da aksatmadan 82 Sosyal Tesislerimizde geçirme kararı aldım.  Şu an için şahsımda ve mesai arkadaşlarımda hiçbir sağlık sorunu bulunmamaktadır. Sağlık görevlilerimiz tarafından düzenli olarak kontrollerimiz yapılmakta, ekibimizin ve vatandaşlarımızın sağlığı için tüm kurallar harfiyen yerine getirilmektedir. Burada geçireceğimiz beş günün ardından Covid-19 testlerimiz yapılacak, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve ekibi sıfır risk ile görevinin başına dönerek Anamur'a hizmet etmeye aktif olarak devam edecektir. "
Bu Haber toplam 2099 defa okunmuştur.
Etiketler :
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri