İstanbul sex shop, cinsel hayatını renklendirmek isteyen insanlara yönelik fantezi ürünlerinin satıldığı mağazadır. Bir başka değişle yetişkinler için oyuncak mağazası. seks shop İstanbul'ta erken boşalma problemi yaşanlar için geciktirici, geciktirici sprey ve geciktirici krem, daha fazla ereksiyon halinde kalmak isteyen erkekler için cinsel güç artırıcı ürünler, penis boyutundan memnun olmayanlara yönelik penis büyütücü hap ve penis büyütücü pompa, lezbiyen ve gay'ler için vibratör belden bağlamalı penis (protez penis), yalnızlıktan sıkılanlara vajina ve şişme bebek gibi daha sayısız ürün çeşitleri iç giyim ve Sex Shop mağazalarında satılmaktadır.
gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop  
Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Aracı Etkinliği
23 Şubat 2019 Cumartesi
Anasayfa > GÜNDEM > Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Aracı Etkinliği

Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Aracı Etkinliği

12.2.2018 16:44:57 12 14 16 18 yazdır
Bozyazı Devlet Hastanesi Bahçesinde Sağlıklı Yaşam Aracı etkinliği gerçekleştirildi.
Bozyazı  İlçe Sağlık Müdürlüğü  Sağlıklı Yaşam Aracı Etkinliği

Bozyazı  İlçe Sağlık Müdürlüğü  Sağlıklı Yaşam Aracı Etkinliği

      4 Şubat Dünya     Kanser Günü, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü kapsamında; Bozyazı Toplum Sağlığı Merkezi tarafından 12.02.2018  tarihinde 10:00-11:30 saatleri arasında Bozyazı Devlet Hastanesi Bahçesinde Sağlıklı Yaşam Aracı etkinliği  gerçekleştirildi. İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Hakan Acı  katılımcılara kanserin, dünyada ve ülkemizde sebebi bilinen ölümler arasında ikinci sırada yer aldığını belirtti. Bu çerçevede kanserden korunmanın önemini vurgulayarak, ülkemizdeki kanser vakalarının önemli bir kısmının sigara ve obeziteyle ilişkili olduğuna değindi.

     Kişilerin farkındalıkları artarsa ve doğru korunma stratejileri uygulanılırsa kanser vakalarının üçte birinin önlenebileceğini vurgularken çevresel etkenlerin kanser oluşumunda % 90-95 oranında etkili olduğunu belirtti. Kanser oluşumunda etkisi olan kötü beslenme, hareketsiz yaşam, tütün ve alkol kullanımı ile güneş ışığının zararlı etkilerine maruz kalma gibi çevresel etkenlerin kontrol altına alınması kanser görülme sıklığını azaltacaktır dedi.

    Sigaranın %85-90 nın bir çok kanserin sorumlusu  olduğunu belirten ACI, bunun yanı sıra nargile ya da başka biçimde kullanılan tütün ve tütün ürünlerinden uzak durmak gerektiğini anlattı. Sigara kullanma alışkanlığı varsa bırakmak için ALO 171 Sigarayı  bırakma hattını arayabileceklerini,Sigara bıraktırma polikliniklerine başvurmak gerektiğini ( en yakın sigara bıraktırma polikliniğinin Silifke ve Alanya'da olduğunu), Aile Hekimlerinden, Psikiyatristlerden destek alabileceklerini söyledi.

  ' Sağlıklı yaşam için günlük  10.000 adım yaklaşık (7,5-8 km) adım atılması gerektiğini  belirten ACI, hiç olmazsa  her gün yarım saat- 45 dakika  yürüyüş yapmak, toplumun büyük çoğunluğu için hiçte zor olmayan, ancak çoğunlukla bir bahane bularak ihmal ettiğimiz çok önemli korunma yollarından biridir dedi. Unlu,şekerli, tuzlu ve hazır gıdalardan uzak durarak, doğal beslenmenin önemini vurguladı.

    Dolayısıyla sağlıklı yaşam davranışları ile kansere karşı korunulabilmektedir.Tarama programları sayesinde erken teşhis konularak bazı kanser türlerinde tamamen iyileşme  sağlanabilmekte ve daha az etkisi olan ilaçlar kullanılarak hastalık kontrol altına alınabilmektedir dedi.

    Ücretsiz olarak yapılan kanser taramaları için Aile hekimlerine başvurmak gerektiğini belirten ACI, vatandaşlarımızın tarama programlarına (Rahim ağzı kanseri için 30-69 yaş aralığındaki kadınların 5 yılda bir,Meme kanseri için 40-69 yaş aralığındaki kadınları 2 yılda bir,Kolon (bağırsak )kanseri için 50-70 yaş aralığındaki kadın ve erkeklerin 2 yılda bir) katılmalarının kendi sağlıkları açısından çok önemli olduğunu söyledi. Prostat kanseri için erkek vatandaşlarımızın 40 yaşından itibaren üroloji uzmanına başvurmaları gerektiğini belirtti.

     İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ahmet Hakan Acı etkinlikte emeği geçen sağlık çalışanlarına ve tüm katılımcılara teşekkür ederek  sözlerini tamamladı.

v
Bu Haber toplam 989 defa okunmuştur.
Etiketler :
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri