İstanbul sex shop, cinsel hayatını renklendirmek isteyen insanlara yönelik fantezi ürünlerinin satıldığı mağazadır. Bir başka değişle yetişkinler için oyuncak mağazası. seks shop İstanbul'ta erken boşalma problemi yaşanlar için geciktirici, geciktirici sprey ve geciktirici krem, daha fazla ereksiyon halinde kalmak isteyen erkekler için cinsel güç artırıcı ürünler, penis boyutundan memnun olmayanlara yönelik penis büyütücü hap ve penis büyütücü pompa, lezbiyen ve gay'ler için vibratör belden bağlamalı penis (protez penis), yalnızlıktan sıkılanlara vajina ve şişme bebek gibi daha sayısız ürün çeşitleri iç giyim ve Sex Shop mağazalarında satılmaktadır.
gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop  
Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Çalışmaları
22 Ocak 2019 Salı
Anasayfa > GÜNDEM > Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Çalışmaları

Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Çalışmaları

17.4.2018 12:11:27 12 14 16 18 yazdır
İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ahmet Hakan ACI özel gün ve haftalar kapsamında bir açıklama yaptı
Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Çalışmaları

                 Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Çalışmaları

      Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 16.04.2018 tarihinde saat 10:00-11:30  da Bozyazı Hükümet Konağı Bahçesinde Sağlıklı Yaşam Aracı Etkinliği yapıldı.Etkinlik kapsamında 1-7 Nisan Kanser Haftası,15 Nisan Kalp Sağlığı Günü,7 Nisan Sağlık Haftası sebebi ile stantlar açıldı, bilgilendirme çalışmaları yapıldı.
       Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar ile Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birimi ve Kanser Birimi çalışanları Tansiyon, şeker ölçümü yapılarak,kalp sağlığı, hipertansiyon,diyabet,kanser taramaları ile çağın en büyük sorunu olan obezite, sağlıklı yaşam ve beslenme konularında ziyaretçilere broşür dağıtılarak  bilgilendirme yapıldı.
     İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ahmet Hakan ACI  özel gün ve haftalar kapsamında  bir açıklama yaptı. Sayın ACI sağlığı; kişinin bedenen,ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik hali içerisinde bulunması olarak tanımladı. Sağlığı oluşturan üç önemli faktörün geniş bir şekilde açıklamasını şu şekilde yaptı.

     Ruhsal iyilik: Kişinin yaşına ve konumuna uygun olarak nerede nasıl davranacağını bilmesi durumudur.

     Sosyal iyilik:Kişinin yaşadığı çevre ile anlaşılır bir dil oluşturması ve toplum içerisindeki rolünü yaşadığı toplumun gerçeklerine göre oynamasıdır.

     Bedensel iyilik: Kişinin vücudunda bir hastalık, hastalık etkeni veya sakatlık durumunun olmamasıdır.

      Kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümlerin birinci sırada yer aldığını belirten İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Hakan ACI, önlenebilir hastalıklardan olmasına rağmen yaşam ömrünün uzaması kronik hastalıkların görülme sıklığının ve sağlık harcamalarının artmasına sebep olduğunu vurgulamıştır.

     Kalp ve damar hastalıklarının büyük bir kısmının ve diğer kronik hastalıkların (şeker hastalığı,yüksek tansiyon,böbrek hastalıkları vb) tütün kullanımı, sağlıksız diyet, yetersiz fiziksel aktivite ve alkol kullanımı gibi davranışsal risk faktörlerinin azaltılmasıyla engellenebileceğini belirtti.

    Sayın ACI ;sağlıklı ve kaliteli  yaşamın önemi hususunda bilincin arttırılması amacıyla ilçemizde her ay değişik yerlerde etkinlikler yapıldığını belirterek vatandaşlarımızın kendilerinin ve sevdiklerinin sağlıklarını korumak adına daha duyarlı olmaya davet etti. 

Bu Haber toplam 707 defa okunmuştur.
Etiketler : bbbb
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri