İstanbul sex shop, cinsel hayatını renklendirmek isteyen insanlara yönelik fantezi ürünlerinin satıldığı mağazadır. Bir başka değişle yetişkinler için oyuncak mağazası. seks shop İstanbul'ta erken boşalma problemi yaşanlar için geciktirici, geciktirici sprey ve geciktirici krem, daha fazla ereksiyon halinde kalmak isteyen erkekler için cinsel güç artırıcı ürünler, penis boyutundan memnun olmayanlara yönelik penis büyütücü hap ve penis büyütücü pompa, lezbiyen ve gay'ler için vibratör belden bağlamalı penis (protez penis), yalnızlıktan sıkılanlara vajina ve şişme bebek gibi daha sayısız ürün çeşitleri iç giyim ve Sex Shop mağazalarında satılmaktadır.
gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop  
Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Çalışmaları Devam Ediyor.
22 Ocak 2019 Salı
Anasayfa > ASAYİŞ > Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Çalışmaları Devam Ediyor.

Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Çalışmaları Devam Ediyor.

19.3.2018 16:43:42 12 14 16 18 yazdır
Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Çalışmaları Devam Ediyor. Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 16.03.2018 tarihinde saat 10:00-
Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Çalışmaları Devam Ediyor.

        Bozyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Yaşam Çalışmaları Devam Ediyor.

  Bozyazı  İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından  16.03.2018 tarihinde  saat 10:00-11:30 da   Bozyazı Cumhuriyet Meydanında "12-18 Mart Tuza Dikkat Haftası,12-18 Mart Pulmoner Rehabilitasyon Haftası,18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası,Mart Ayı Kolon Kanseri Farkındalık Ayı" etkinlikleri kapsamında  broşür dağıtılarak  bilgilendirmenin  yapıldığı  Sağlıklı Yaşam Aracı etkinliği gerçekleştirildi.

         Etkinliğe İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ahmet Hakan ACI,Dr.Murat HIRA,Dr.İrfan ÜN, Hem:Adile BOSTAN, Ebe:Emine ALA, Nuray GÖKMEN,Lab.Tek.Fatma GÖKNAR YILDIZ,Tıb.Sek.Aslıhan ÇETİN katıldı.Etkinlikte basına açıklamalarda bulunanan İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ahmet Hakan ACI şunları söyledi.Bu yıl 12-18 Mart Pulmoner Rehabilitasyon Haftası Haftasının Sloganı "Nefes Al, Hareket Et, Yaşadığını Fark Et" olarak belirlenmiştir.

      Uzun süreli akciğer, solunum problemi olan bireylerin nefes darlığı hissetmeksizin hareket etmesi veya normal günlük aktivitelerini yapması güçleşmektedir. Pulmoner Rehabilitasyon uygulamaları nefes darlığı ile başa çıkabilmeyi,  aynı zamanda daha güçlü ve sağlıklı hissetmeyi sağlar. Pulmoner Rehabilitasyon Merkezi malasef ki ilimizde bulunmamaktadır. Bu nedenle sizlere   Göğüs Hastalıkları Uzmanınıza danışmanızı  öneriyorum.Astım-KAOH hastalığı olan vatandaşlarımızın sigarayı bırakarak,ilaçları doğru kullanarak,düzenli egzersiz yaparak (Her gün en az 20 dakika  düzenli yürüyüş en basit ve en önemli egzersiz programı olarak uygulamaya başlanabilir)yaşam kalitelerini arttırabilir.Solunum Sistemi rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın yürüyüş yaparken özellikle düz zemin üzerinde yürümelerini, yürüyüş esnasında nefes açıcı ilaçlarını yanında bulundurmalarını,yürüme zamanlarını yavaş yavaş arttırmalarını,yemeklerden bir saat sonra yürümelerini tavsiye ediyorum.

         Sayın ACI, Kolon kanserleri hakkında da açıklamalarda bulundu. Kalın bağırsak kanserleri, ülkemizde kadınlarda ve erkeklerde en sık görülen ilk 5 kanser türü arasında yer almaktadır Bağırsak kanserlerinin en içteki tabakada - bağırsak zarında – başladığını,kişi  tedavi edilmezse hastalığın ilerlediğini ve çoğunlukla 5-10 yıl sonra ortaya çıktığını belirtti.Erken evrede teşhis edildiğinde kalın bağırsak kanseri tedavisinde başarılı sonuçlar almak mümkündür.Bu nedenle  Sağlık Bakanlığı'nın kolon kanserlerinin erken teşhisi için ÜCRETSİZ tarama programı başlattığını belirten ACI, 50-70 yaş aralığındaki kadın ve erkeklerin 2 yılda bir  Aile hekimlerine başvurarak tarama programına katılmalarını önerdi.Bu vesile ile vatandaşlarımızın diğer  tarama programlarına da  (Rahim ağzı kanseri için 30-69 yaş aralığındaki kadınların 5 yılda bir,Meme kanseri için 40-69 yaş aralığındaki kadınları 2 yılda bir  katılmalarının kendi sağlıkları açısından çok önemli olduğunu söyledi. Prostat kanseri için erkek vatandaşlarımızın 40 yaşından itibaren üroloji uzmanına başvurmaları gerektiğini belirtti. Kalın bağırsak kanserinin belirtilerini rektumda ya da dışkıda kanama,normal bağırsak alışkanlıklarında diyare ya da ishal gibi kalıcı bir değişiklik, karın bölgesi (abdomende- daha sıklıkla sağ tarafta) ağrı,kilo kaybı  olarak saydı. Bu belirtilerin bulunduğu kişlerin mutlaka doktora başvurmaları gerektiğini belirtti. 

       Sayın ACI; kalın bağırsak kanserinin kesin sebebi bilinmemekle birlikte risk faktörlerini;

* Aşırı kilolu veya obez olmak

* Fiziksel olarak aktif olmamak

* Fazla miktarda işlenmiş gıda veya kırmızı et tüketimi

* Alkol kullanımı

* Sigara

* İleri yaş

* Ailede benzer kanser öyküsü bulunması

* Bazı genetik hastalıklar

* Daha önceden kolorektal kanser geçirmiş olmak* Ülseratif kolit veya Crohn hastalığı olarak belirtti.

        Sağlıklı bir yaşam sürebilmek için yeterli ve dengeli beslenmenin, hareketli bir yaşamın, stresle baş etme yöntemlerini öğrenmenin,düzenli sağlık kontrollerini yaptırmanın ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmanın önemini vurgulayarak sözlerini tamamladı.

Bu Haber toplam 682 defa okunmuştur.
Etiketler : nvbn
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri