BLDMESAJI
8 Ağustos 2020 Cumartesi
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Bozyazı Kaymakamı Mustafa Erkayıran Ençok kitap okuyan 6 kişiyi altınla ödüllendiri

Bozyazı Kaymakamı Mustafa Erkayıran Ençok kitap okuyan 6 kişiyi altınla ödüllendiri

21.5.2015 12:01:34 12 14 16 18 yazdır
Bozyazı Kaymakamı Mustafa Erkayıran Bir İlki başlatarak köylerde vatandaşın kitap okumaları için seyyar kütüphane kurarak Bozyazı Kütüphane Müdürü Me
Bozyazı Kaymakamı Mustafa Erkayıran Ençok kitap okuyan 6 kişiyi altınla ödüllendiri

 

Bozyazı Kaymakamı Mustafa Erkayıran tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ve kent merkezi ve köylerde kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı amaçlayan" Kitap Okuyan Bilir"  projesi hedefine ulaştı.
Vatandaşlara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için gezici kütüphane kuran Bozyazı Kaymakamı Mustafa Erkayıran'ın  başlattığı  projenin ilk ayağında öğrenciler  hedef  alında, daha sonra  yetişkinler hedef  alınarak, vatandaşların kitap okuma  alışkanlığı  kazandırıldı.
Bozyazı İlçe Halk Kütüphanesinden yararlanarak en fazla kitap okuyan,  ev hanımlarına ve çocuklara ödülleri verildi.
Yapılan ödül töreninde yetişkinlerde 69 kitap okuyan ev hanımı Emine Gür 1.,44 kitapla,Sevim Gürbüz 2.  olurken,Zabıta Memuru Zihni  Kaya 40kitap Okuyarak  üçüncü oldu.
Çocuklar da ise Enes Muhammed Alakuş 76 Kitap okumasının karşılığında birincilik ödülünü alırken, 61 kitap okuyan Ozan Toprak ikinci,  Ayşe Özen ise 57 kitapla üçüncülük ödülünü aldı.
Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan,İlçe Emniyet Müdürü  İsrafil Ergün .Başkan Yardımcısı  Birsen Atılkan,Bozyazı  Halk KütüphanesiMemuru  Mevlüt TokerMustafa sert, Bozyazı  Vergi Dairesi Müdürü Nurettin Ayrılma ,SDV.Müdürü İmran Şeref  ve vakıf Mütevelli heyeti  üyeleri ile  öğretmenlerin katıldığı  ödül töreninde  ödüllerini alan,en çok kitap okuyanlar,her yaşta  kitap okunmasını  önerdiler.
İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Mevlüt Toker; tüm Çalışmalarının verilerini rakamlarla gösterek, kitap okuma alışkanlığını kazanların da bir başkasına kitap okuması yönünde telkinde bulunmasından memnunluk duyduklarını söyledi.
Belediye Başkanı Mehmet Ballı da, Çocuk ve yetişkinlere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için uygulanan projeden olumlu sonuç alınmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek"kitapları günlük yaşantımızın vazgeçilmezleri arasına koymamız bilincini, çabasını ortaya koymanın ve başta kişisel örnekliğimizle çocuklarımızın dünyasına kitapları katmanın sorumluluğunu hepimiz yerine getirmeliyiz."diyerek projeyi başlatan Kaymakam Erkayıran'a teşekkür, çalışmalarda elinden gelen katkıyı vereceğini söyledi.
İlçe Kaymakamı Mustafa Erkayıran  da yaptığı  konuşmada;  Bozyazıda İlk seyyar kütüphaneyi 25 şubat 2013 de kurduklarını  ve bunun  başarıya ulaşmasından  mutlu  olduğunu  ifade ederek"   Belediye  Başkanı Mehmet  Ballı'ya kütüphane çalışanlarına SDV Mütevelli heyetine teşekkür ediyorum. Küçükte olsa bu kardeşlerimize okuma alışkanlığını kazandıkları ve  başkalarını da  okumaya  teşvik   ettikleri  için birer çeyrek altınla ödüllendiriyorum." Dedi.

.

 

Bozyazıda Bir İlk İlçe Kaymakamı Mustafa Erkayıran En çok kitap okuyanları Altınla ödüllendirdi

21 Mayıs 2015, 14:43

                  Belediye Başkanı Mehmet Ballıda 3 er adet kitapla ödüllendirdi

Birinci gelen Enes Muhammet Alakuş Birde şiir okudu                   Birinci gelen Enes Muhammet Alakuş Birde şiir okudu. alkışlarla  karşılandı

Enson toplu resim çekilerek dağıldılarEn

bozyazı haberbozyazı haber
Bu Haber toplam 23924 defa okunmuştur.
Etiketler : vahdet
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri