İstanbul sex shop, cinsel hayatını renklendirmek isteyen insanlara yönelik fantezi ürünlerinin satıldığı mağazadır. Bir başka değişle yetişkinler için oyuncak mağazası. seks shop İstanbul'ta erken boşalma problemi yaşanlar için geciktirici, geciktirici sprey ve geciktirici krem, daha fazla ereksiyon halinde kalmak isteyen erkekler için cinsel güç artırıcı ürünler, penis boyutundan memnun olmayanlara yönelik penis büyütücü hap ve penis büyütücü pompa, lezbiyen ve gay'ler için vibratör belden bağlamalı penis (protez penis), yalnızlıktan sıkılanlara vajina ve şişme bebek gibi daha sayısız ürün çeşitleri iç giyim ve Sex Shop mağazalarında satılmaktadır.
gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop  
Bozyazı'da aile hekimlerine 'kronik hastalıkların izlemi' eğitimi02 Kasım 2018
25 Nisan 2019 Perşembe
Anasayfa > GÜNDEM > Bozyazı'da aile hekimlerine 'kronik hastalıkların izlemi' eğitimi02 Kasım 2018

Bozyazı'da aile hekimlerine 'kronik hastalıkların izlemi' eğitimi02 Kasım 2018

2.11.2018 14:14:34 12 14 16 18 yazdır
Bozyazı ilçesinde, Toplum Sağlığı Merkezi tarafından, aile hekimlerine yönelik, 'kronik hastalıkların izlemi' eğitim semineri verildi.
Bozyazı'da aile hekimlerine 'kronik hastalıkların izlemi' eğitimi02 Kasım 2018
Bozyazı ilçesinde, Toplum Sağlığı Merkezi tarafından, aile hekimlerine yönelik, 'kronik hastalıkların izlemi' eğitim semineri verildi.
Bozyazı  Anemurium Otel  toplantı salonunda iki etap halinde düzenlenen eğitim seminerinin açılış konuşmasını yapan Bozyazı Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Ahmet Hakan Acı, aile hekimlerinin koruyucu sağlık hizmetlerindeki önemine vurgu yaptı.
Eğitim çalışmasının hekimlerin kronik hastalıkların izlenmesindeki yenilikler hakkında bilgilendirmeyi amaçladıklarını belirten Dr. Bülent Demir, "Kalp damar hastalığı (KVH), çocukluk yaşlarında başlayıp ilerleyici ve yaygın organ tutumu olan bir hastalıktır ve günümüzde mortalite ve morbiditenin en önemli sebebidir. Kalp ve damar hastalıklarına neden olan risk faktörlerinin yönetimi, bu hastalıklardan korunma ve tedaviler için önem arz etmektedir. Erken başlayan bu sürecin oluşturduğu riskin değerlendirilmesi korunma ve tedavi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, çeşitli risk hesaplama sistemleri geliştirilmiştir. Bu sistemler temelde aterosklerotik risk faktörlerinin değerlendirilmesine dayanır" ifadelerini kullandı.
"Kardiyovasküler hastalıklar ölümlerin birinci nedeni"
Kardiyovasküler Hastalıkların (KVH) dünya genelinde ölümlerin birinci nedeni olduğunu kaydeden Demir, "Bulaşıcı hastalıklardan ölümler ve anne çocuk ölümleri, alınan tedbirlerle giderek azalmaktayken, sigara ve alkol kullanımı, yetersiz ve dengesiz beslenme alışkanlığı, obezite, hareketsiz yaşam, yüksek kan basıncı, yüksek kan yağları ve diyabet gibi risk faktörlerinden kaynaklanan KVH, ölüm nedenleri arasında önemini korumaktadır. Yaşam tarzını ilgilendiren bu davranışsal risk faktörleri koroner damar hastalıkları ve beyin damar hastalıklarının yüzde 80'inden sorumlu olduğu bilinmektedir" şeklinde konuştu.
''Tütün ve alkol kullanımı bırakılmalı''
Tütün ve alkol kullanımının bırakılması, diyetteki tuz miktarının azaltılması, düzenli fiziksel aktivite, yeterli ve dengeli beslenme, düzenli sağlık kontrolleri, stresle baş etme yöntemlerini öğrenmenin hastalıkların görülme sıklığını azalttığını ve hipertansiyon, diyabet ile kolesterol yüksekliğinden korunma ve tedavi de kardiyovasküler riski önemli ölçüde azalttığını kaydeden Demir, ''Bireylerin sağlıklı yaşam tarzına adapte olabilmeleri ve sürdürebilmeleri için uygun ortamlar yaratan ve tedbirler alan sağlık politikaları da, toplumsal kardiyovasküler riskin azaltılmasında son derece önemlidir. Aile hekimlerimizin halkımızı bilinçlendirmesi,hastalıkların erken teşhisi,tedavisi ve takibi sağlıklı toplum oluşmasında oldukça önemlidir'' diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Dr. Bülent Demir tarafından Bozyazı, Anamur ve Aydıncık ilçelerinde görev yapan aile hekimlerine dönüşümlü olarak iki turlu eğitim seminerine geçildi.

 
 


Bu Haber toplam 548 defa okunmuştur.
Etiketler :
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri