6 Temmuz 2020 Pazartesi
Anasayfa > GÜNDEM > Bozyazı'da Çocuk Hakları Günü

Bozyazı'da Çocuk Hakları Günü

20.11.2019 15:09:12 12 14 16 18 yazdır
20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Bozyazı Kent Konseyi Çocuk Komisyonu tarafından basın toplantısı düzenlendi.
Bozyazı'da Çocuk Hakları Günü

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Bozyazı Kent Konseyi Çocuk Komisyonu tarafından basın toplantısı düzenlendi.

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü  nedeniyle Bozyazı Kent Konseyi Çocuk Komisyonu tarafından basın toplantısı düzenlendi.
Bozyazı Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıya  Bozyazı Kent Konseyi Başkanı Ahmet Yılmaz, Kent Konseyi Çocuk Komisyonu Başkanı Begüm Balcı, kent konseyi yürütme kurulu üyeleri  ve vatandaşlar katıldı. Kent Konseyi Çocuk Komisyonu Başkanı Begüm Balcı, çocuk haklarının ihmal edilmesine, dünyada ve ülkemizde artan gıda terörünün, işsizliğin, yoksulluğun, eğitimsizliğin, gelir dağılımındaki adaletsizliğin ve dengesizliğin, göçün, yasal düzenlemelerin yetersizliği, hızlı nüfus artışının  neden olduğunu söyledi. Günümüzde ekonomik krizin açlığın, eğitimsizliğin, şiddetin, savaşların her türlü ihmalin ve istismarın bedelini ise çok ağır bir şekilde çocukların ödediğini belirten Balcı, "Tüm dünyada çocukların karşı karşıya kaldığı hak ihlalleri devam ediyor. Milyonlarca çocuk yoksulluk yüzünden ihmal edilmekte ve istismara uğramaktadır. Ülkemizde de çocuklar, dünyadaki tüm çocuklarla birlikte aynı sorunlarla, her türlü hak ihlalleriyle ve suistimallerle karşı karşıya kalmaktadırlar. Son zamanlarda çocuk istismarları ülkemizin gündemine oturmuştur.  Çocuk gelinlerin sayısı artmış olup, kız çocukları eğitim hakkından yeterince faydalanamamaktadır. Ezberci eğitim sistemi nedeniyle çocukların gelişebilir birey olma hakkı gasp edilmektedir" dedi.
Toplu resim çekiminin ardından toplantı sona 

ggggggggggggggggggggg

Bu Haber toplam 556 defa okunmuştur.
Etiketler :
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri