29 Mayıs 2020 Cuma
Anasayfa > GÜNDEM > Kılınç, muhtarlarla toplantı yaptı

Kılınç, muhtarlarla toplantı yaptı

3.7.2019 12:32:44 12 14 16 18 yazdır
13. Uluslar arası Kültür ve Muz Festivali öncesi yapılan toplantıya Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Başkan yardımcısı Mehmet Tuğrul ve Başkan
Kılınç, muhtarlarla toplantı yaptı
13. Uluslar arası Kültür ve Muz Festivali öncesi yapılan toplantıya Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Başkan yardımcısı Mehmet Tuğrul ve Başkan yardımcısı Türkan Kasapoğlu, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları başkan ve üyeleri katıldı.
Toplantıda konuşan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü M. Hanifi Yurdagül festivalin renkli geçmesi noktasında mahalle muhtarlarının ve sivil toplum kuruluşlarının katkıda bulunmasını istedi. Bu sene 13.sü düzenlenecek olan festivalin önceki senelerden daha farklı geçmesi doğrultusunda muhtarlarımızın nasıl katkı sağlayacakları ile ilgili fikir alışverişin de bulundular. Alanya'da gerçekleşen festivali izlediklerini dile getiren Kültür ve Sosyal işler Müdürü M. Hanifi Yurdagül; " Alanya'da gerçekleşen festivali izledik, orda bulunan insanlar festival yürüyüşünde renkli gösteriler düzenlediler. Her mahallenin, her köyün kendine has kültürünü festival yürüyüşünde sergilediler. Bizler de niye böyle renkli bir yürüyüş gerçekleştirmeyelim festivalimizde. Bu noktada sizin fikirlerinizi almak istiyoruz." diye konuştu.
MUHTARLAR ANKET DOLDURDU
Anamur Belediye başkanı Hidayet Kılınç, "2020-2024 yılları arasında uygulanacak olan stratejik plana katkı sunulmasını belediyemiz için çok önemli, aynı zaman da, biz seçimden önce söz verdiğimiz gibi her yapacağımız faaliyeti birlikte ve katılımcı bir şekilde yaparak, maksimum kitleye ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.
Kılınç, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir de anket yaparak, "Belediyenin 2020- 2024 yıllarında yapacağı yatırımların ve hizmetlerin belirlenmesi, eksik yönleri, geliştirilmesi gereken hususlar ve ilçemizin sorunu olarak değerlendirilen konuları karşılıklı olarak değerlendirilerek gelecek yılarda yapılacak olan yatırım ve planlara dahil olması maksadıyla sizlerle anket yapıyoruz. Bu anketlerin değerlendirilmelerine göre ilçenin ihtiyaç öncelikleri dikkate alınarak belediyenin 2020-2024 yılları arasında yapacağı yatırımlar Ekim ayında kamuoyu ile paylaşılacaktır" dedi.
Muhtarların ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyelerine ankette sorulan soruların bazıları şöyle:
– Anamur Belediyesinin çalışmalarında öncelik vermesini düşündüğünüz alanlar nelerdir?
– Belediye ile ilgili iş ve işlemlerinizi yaparken karşılaştığınız en önemli sorunlar nelerdir?
– Anamur Belediyesinin sunduğu hizmetlerden hangileri sizin için önemlidir? (Birden fazla seçenek seçilebilir.)
– Belediyemizin yöneticilerinin ve çalışanlarının size karşı yaklaşımlarından memnuniyet düzeyiniz.
Sorularının bulunduğu anket formu dağıtımından sonra Belediye Başkanı Hidayet Kılınç muhtarları uğurlarken, bazı muhtarlar da mahallelerinin sorunlarıyla ilgili başkana bilgi verdiler
Bu Haber toplam 596 defa okunmuştur.
Etiketler :
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri