29 Mayıs 2020 Cuma
Anasayfa > GÜNDEM > Yücelen Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yücelen Ödülleri Sahiplerini Buldu

30.4.2019 10:42:23 12 14 16 18 yazdır
Anamur’da Rüştü Kazım Yücelen’in anısına bu yıl 6.’ncısı düzenlenen “Şefkat ve Merhamet” konulu resim, şiir ve öykü yarı
Yücelen Ödülleri Sahiplerini Buldu

Anamur Rüştü Kazım Yücelen İlköğretim Ortaokulu'nda 6'ıncısı gerçekleştirilen törende konuşan okul müdürü Hakan  Erdoğrul, Yücelen  Grup  tarafından organize  edilen ve  her geçen yıl ilgi gören etkinliğin uzun soluklu  olacağını, amaçlarının  eğitim kurumuna adı verilen merhum Rüştü Kazım Yücelen’i  yaşatmak olduğunu kaydederek,” İlçemizde yükselen eğitim kalitesinin yanı sıra sanatın  eğitim kurumlarımızda özendirilmesi ve yaygınlaştırılması  için  Yücelen  ailesi  önemli bir başarıya imza atmışlardır. Kendilerine huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum.”  Dedi.
Merhum Yücelen’in oğlu, Yücelen Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen ise yaptığı konuşmada, öncelikle eğitim çağındaki çocuklara sanatın tüm dallarını sevdirmenin önemine dikkat çekti.
Her yıl  olduğu gibi  bu yılda çocukların ve  okul  idareci  ve öğretmenlerin katkısıyla  yarışmanın  geliştiğini  kaydeden  Yücelen,”Bir ülke  ne kadar  bilim adamı ve  sanatçı  yetiştirirse, o kadar  kalkınır. Evlatlarımız  hangi pencereden bakarlarsa  baksınlar, neye  inanırlarsa inansınlar, hepimizin görevi  birbirlerinin kişilik  haklarına  saygı  gösterecek bir yapıya  kavuşturmak zorundayız. Tüm evlatlarımızın  bugün olduğu gibi barış ve huzur içerisinde  yaşamaları için  gerekli tüm adımları  atarak onların bu  anlayışı özümsemelerini  yine hep birlikte sağlamalıyız.”  Diye konuştu.
Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a ayrı bir parantez açan Yücelen Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen” Hidayet  Başkanım  başarılı bir adım  attı. Anamur için atacağınız her adımda, Yücelen ailesi olarak  yanınızdayız.”  Dedi.
Milli  Eğitim  Müdürü  İlyas Mercan  ise Cahit Sıtkı  Tarancı’nın ‘ Memleket  İsterim”  şiirini okuduğu  konuşmasında,  sanat ve sanatçının önemini dile  getirdi.
Belediye Başkanı Hidayet Kılınç da yaptığı konuşmada, merhum Yücelen’i yakından tanıdığını ve idolü olduğunu belirterek,”önemli bir devlet adamıydı, mekanı cennet olsun. Saygıyla anıyorum.” Dedi.
Yücelen ailesinin 6ncısını düzenlediği etkinliğin önemine vurgu yapan Kılınç.” Torosların çocuklarından hain çıkmaz. Toros’ların çocuklarına imkan verilirse dünya çapında sanatçık çıkar.” Diyerek, yarışmaya katılan tüm çocukları tebrik etti.
Üç  kategoride   yarışmaya katılan öğrencilerden, ilk üç’e   giren  ve mansiyon   almaya  hak kazanan eser sahiplerine çeşitli ödüllerin yanı sıra zeytin fidesi   verildi.
Etkinliğe,Anamur  Belediye  başkanı  Hidayet Kılınç, Belediye  Başkan Yardımcısı  Ahmet  Çetin,Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan,şube müdürü  Alp Aslan,MHP İlçe Başkanı  Adnan  Gübbük,merhum Rüştü Kazım Yücelen’in eşi  Müzeyyen  Yücelen ve çocukları, kurum  amirleri, öğretmen ve öğrenciler  ile çok sayıda  veli ile  Çarıklar  mahalle sakinleri  katıldı.

 

 

  


Belediye Başkanı Hidayet Kılınç da yaptığı konuşmada, merhum Yücelen’i yakından tanıdığını
Bu Haber toplam 722 defa okunmuştur.
Etiketler :
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri