22 Haziran 2021 Salı
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Bozyazı'da 'Her Zamankinden Akıllı Ol' eTwinnig Projesi başladı

Bozyazı'da 'Her Zamankinden Akıllı Ol' eTwinnig Projesi başladı

4.05.2021 19:56:01 12 14 16 18 yazdır
Bozyazı Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Nurgül Çamurcu'nun yürüttüğü 'Her Zamankinden Daha Akıllı Ol' eTwinning projesi......
 Bozyazı'da 'Her Zamankinden Akıllı Ol' eTwinnig Projesi başladı
Bozyazı Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Nurgül Çamurcu'nun yürüttüğü 'Her Zamankinden Daha Akıllı Ol' eTwinning projesi Mersin'in farklı ilçelerinden 8 öğretmen ve 46 öğrenciyle birlikte başladı.

Mersin'in birçok ilçesinden farklı okulların bir araya gelerek yürüttükleri ulusal projenin amacının, öğrencilere iyi bir medya okur yazarı nasıl olunur, iyi bir dijital vatandaş olmak için yapılması gerekenler ve yanlış bilgi ile doğru bilgiyi ayırt etme yollarını öğretmek olduğunu belirten Çamurcu, "Proje sayesinde öğrencilerimizin anadilde iletişim becerileri, dijital yeterlilikleri, öğrenmeyi öğrenme becerileri, sosyal ve yurttaşlık yeterlilikleri, kültürel bilinç ve ifade becerileri, yenilikçilik ve yaratıcılık gibi birçok 21.yüzyıl becerilerinin geliştirilmesi planlanıyor. Bunların yanı sıra öğrencilerimiz kendileri hakkında twinmailler yazarak, çevrimiçi öğrenci görüşmeleri yaparak, ortak şiirler yazarak, ortak e-kitap oluşturarak, animasyonlar ve videolar hazırlayarak partnerleriyle iletişim becerilerini geliştireceklerdir. Öğrencilerimiz iletişim kurmak ve her ay proje ürünleri üretmek için değişik Web 2.0 araçlarını kullanacaklar" dedi.

Bu Haber toplam 354 defa okunmuştur.
Etiketler :
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri