2 Ağustos 2021 Pazartesi
Anasayfa > POLİTİKA > MERSİNDE AK PARTİ MERSİN İL BAŞKANLIĞI'NDA SON DURUM

MERSİNDE AK PARTİ MERSİN İL BAŞKANLIĞI'NDA SON DURUM

26.03.2016 15:07:11 12 14 16 18 yazdır
Ak Parti Genel Merkezi'nde Mersin il başkanlığı için çalışmalar hummalı bir şekilde yürütülürken, kulislere düşen sürpriz isim Mersin siyasetini h
MERSİNDE AK PARTİ MERSİN İL BAŞKANLIĞI'NDA SON DURUM

AK PARTİ MERSİN İL BAŞKANLIĞI'NDA SON DURUM

Ak Parti Genel Merkezi'nde Mersin il başkanlığı için çalışmalar hummalı bir şekilde yürütülürken, kulislere düşen sürpriz isim Mersin siyasetini hareketlendirdi.

AK PARTİ MERSİN İL BAŞKANLIĞI'NDA SON DURUM


Ak Parti Mersin İl Başkanlığı'na getirilecek isim için Genel Merkez'deki çalışmaların son aşamaya geldiği öne sürüldü. Ak Parti'ye yakın kaynaklar, Teşkilat işleri başkanlığının 2 isim üzerine yoğunlaştığını iddia ettiler.
 
Ak Parti Mersin İl Başkanlığı için Akdeniz İlçe Başkanı Cesim Ercik'in ismi kulislerde sıkça dillendiriliyor. Ak Parti'ye yakın kaynaklar Teşkilat İşleri Başkanlığı'nın Cesim Ercik isminde yoğunlaştığını öne sürüyorlar.
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu'na bir isim daha sunmak isteyen Teşkilat İşleri Başkanlığı'nın belirlediği iddia edilen ikinci isim ise kulisleri salladı. İşadamı Aziz Ayyıldız'ın dosyasının da Başbakan Davutoğlu'na sunulacağı iddia edildi. Ankara'ya yakın kaynaklar Ayyıldız isminin Genel Merkez'de önemsendiği ve başarılı işadamının genç yaşına rağmen kent içerisinde aktif bir görüntü çizmesinin de kafaları karıştırdığı, Cesim Ercik ismine güçlü alternatif olarak öne çıktığı şeklinde görüş belirtiyorlar.

Başbakan'a sunulacak 3. isim ise sır gıbı saklanıyor. Kaynaklar, ağırlığın Cesim Ercik ve Aziz Ayyıldız üzerinde yoğunlaşıldığı, 3. ismin ise usulden sunulacağınıöne sürüyorlar. 
 
Mersinli Ak Partililer de il başkanının bir an evvel belirlenmesini istiyor. Partililer, zor günler geçiren Türkiye'nin Mersin gibi büyük bir metropolde Hükümet partisinin başkanının olmamasının handikap yarattığı konusunda görüş bildiriyorlar.
 
Mersin kamuoyunun nabzını tutan anketmersin.com'da da Ak Parti Mersin İl Başkanı kim olmalıdır konulu anket tüm hızıyla sürüyor. Kulislerde ismi geçen bir çok ismin yer aldığı ankette partililer il başkanı olarak görmek istedikleri isimleri destekliyor.
 
bozyazı haberbozyazı haber
Bu Haber toplam 3283 defa okunmuştur.
Etiketler : VAHDET
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri